ul. Ks. Pr. St. Słonki 54, 34-300 Żywiec

pl en de

+48 33 861 02 40

Relacje sportowców

648_beztytulu.jpg

Pozdrowienia z XXIV Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 dla całej ekipy firmy Elmontaż.

Ze sportowym pozdrowieniem, 

Szczepan Kupczak
Kombinacja Norweska
521_86694521_2791446120902335_4936621292464898048_n.jpg

Tu znowu ja.

Wracam z dobrą nowiną. Pierwszy raz w karierze udało mi się wywalczyć tytuł Mistrza Polski w Kombinacji norweskiej. Długo na niego czakałem, i dużo pracy włożyłem zanim złoty medal trafił  na moją szyję. Jest on dla mnie wartościowy ponieważ jest to kolejny krok który dodaje mi pewności siebie. Dla mnie progres jest ważny, i nie braknie mi zacięcia w zwoich zajęciach dopóki swojego celu nie osiągnę. Dziękuję za wasze wsparcie, wiem że bez was osiągnięcie takiego poziomu zajęło by mi dużo, dużo więcej czasu. Dumnie noszę wasze logo na nartach, i pamiętam.

Pozdrawiam Was i również życzę takiego zacięcia do osiągania własnych celów!

Szczepan Kupczak
Kombinacja Norweska
515_img_2455.jpg

 

Nowy Rok przywitałem dobrą formą :)

Można było się obawiać bo okres świąteczny dla sportowca jest czasami trudniejszy niż przygotowania przed sezonem. O ile spotkanie z rodziną i luźniejszy tryb działania jest dla głowy jak najbardziej pomocny, o tyle suto zastawiony stół to zmora dla człowieka który trzyma michę :D. To tak jakby nałogowiec wlazł do pokoju pełnego pokus.                             Ale dałem radę ! 

Po świętach ponownie wskoczyliśmy w karuzelę Pucharu Świata. Na początek Val di Fiemme. Niestety z powodu uszkodzenie dużej skoczni zawody musiały odbyć się na obiekcie mniejszym. Siłą rzeczy nie udało mi się odlecieć i wypracować sobie dużej przewagi na skoczni. Niemniej, biegi jakie tam wykonałem były mocne z kilkoma małymi błędami. W efekcie złapałem kolejne punkty do klasyfikacji generalnej.

Tydzień Później mieliśmy wolne, jednak u mnie takie słowo występuje rzadko. Postanowiłem więc że wezmę udział w zawodach FIS Cup w Skokach narciarskich które miały miejsce w Zakopanem :). Poszło nawet nieźle, zdobyłem kilka punktów mimo że była to dla mnie przede wszystkim dobra zabawa i okazja na sprawdzenie kilku pomysłów jakie wpadły mi do głowy aby moje skoki były coraz lepsze.

Po zawodach w zimowej Stolicy Polski udałem się na kolejny Puchar, tym razem do Oberstdorfu. Tam pokazałem że to co testowałem okazało się celnym strzałem. Duża poprawa na skoczni i niezła pozycja wyjściowa pozwoliła mi uzyskać najlepszy wynik w sezonie i 23 miejsce. Kolejne punkty i pewność siebie zaprocentują w kolejnych dniach :).

Już w tym tygodniu Turniej Nordic Combined Triple w Austiackim Seefeld :), trzymajcie kciuki. Ja jak zwyklę pokażę swoje aktulane 100% !

Pozdrawiam całą ekipę!

Szczepan.

Szczepan Kupczak
Kombinacja Norweska
493_img_20191129_180617_625.jpg

Dzień dobry!

No to zaczęła się karuzela, i pisząc to dla mnie faktycznie zaczęło się od kilku fikołków.

Kussamo, jak zwykle wietrzne i jak zwykle z problemami w przeprowadzaniu konkursów, w pierwszym treningu poprzedzającym pucharowe zmagania zaliczyłem dość groźnie wyglądający upadek. Podmuch wiatru posłał mnie na zeskok tuż koło bandy, poturbowany i mocno obity postanowiłem jednak wziąć udział w zmaganiach. Konieczna była szybka reperacja uszkodzonego buta oraz ratowanie się lekami przeciwbólowymi. Mimo takich przygód po walce byłem w stanie zdobyć kilka pucharowych punktów. Co prawda 28 i 30 miejsce nie są moimi wymarzonymi pozycjami po okresie włożonej pracy w tym sezonie przygotowawczym i nie mogę być zadowolony z wyniku, jednak w sporcie trzeba mieć jeszcze fart, którego mi w Kuusamo zawsze brakowało . Moja pewność siebie, motywacja i optymizm nie mogą w tym momencie opaść. trzeba się pozbierać, otrzepać z kurzu i jechać dalej z tematem. Sezon się dopiero zaczyna, a ja jestem przekonany że lepsze dni są przede mną. Na horyzoncie Lillehammer i z tym miejscem mam dobre wspomnienia, mam nadzieję że tam pokażę na co mnie stać i do kraju wrócę z tarczą .

Pozdrawiam Was życząc miłej pracy,  trzymajcie kciuki, oby nastała hossa  !

Szczepan Kupczak
Kombinacja Norweska
489_podium.jpg

Czołem!

W minionym czasie sporo się działo . Jako że ten sezon jest wolny od głównej imprezy postanowiłem eksperymentować, postawiłem w tym roku na poprawę swojej dyspozycji na trasie biegu . Opłaciło się, na trasie wyglądam już całkiem nieźle czego efekty były widoczne podczas letniego Grand Prix. Lato dobiega końca, pożegnaliśmy je Mistrzostwami Polski – zająłem w nich drugie miejsce, nie udało mi się obronić tytułu ale walkę toczyłem do samego końca, trochę lepszy skok i będę na właściwym miejscu. Kondycyjnie jestem przygotowany co motywuje mnie do dalszej pracy. Mam nadzieję i ambicję na to aby pokazać się również w zimie, teraz pozostaje na nią czekać. Obecnie znajduję się w Austrii, moim głównym zadaniem tutaj jest teraz spokojny trening na skoczni, dodatkiem jest kontakt ze śniegiem na lodowcu, więc korzystam z okazji aby doskonalić technikę i łapać odpowiednie czucie.

Nie mogę się doczekać pierwszych startów, jeszcze miesiąc czasu ale głód rywalizacji mam już dosyć spory, pozostaje mi zachować takie nastawienie i być cierpliwym.

Pozdrawiam was, niech moc będzie z wami :> !

Szczepan Kupczak
Kombinacja Norweska
473_img_4227-2.jpg

Witajcie!

 

Jak obiecałem, mam dla was relacje z Letniego GP.

Ale co tu się działo to jest tak naprawdę nie do opisania. Na sam początek Klingenthal!

Niesamowity konkurs, federacja postanowiła ponownie wprowadzić do Pucharu Świata Mas start - jest to bieg ze startu wspólnego a po tej konkurencji oddajemy próbę na skoczni. Nie powiem że taki system mi nie odpowiadał. Wywalczyłem pierwsze podium w karierze!! Pierwsze podium w historii Polskiej kombinacji norweskiej na zawodach tej rangi! Ale to nie koniec. Dwa dni później zmagania przeniosły się do kolejnej miejscowości Oberhof. Jest to największy ośrodek narciarski we wschodnich Niemczech. Równolegle z naszymi zawodami odbywały się tu Mistrzostwa Niemiec w Kolarstwie, oraz Mistrzostwa drwali. Ludzi było nabite do pełna i świetna atmosfera sprzyjała zaciętej rywalizacji :D. Na skoczni nie zaprezentowałem się tak jak chciałem i tak jak do tego wszystkich przyzwyczaiłem, skocznia dała mi do myślenia. Tak więc pierwszy dzień ukończyłem na 29 miejscu po niezłym ale bardzo ciężkim dla mnie biegu. Za to drugi dzień ułożył się dla mnie tak jak tego oczekiwałem. Skok wyszedł w miarę przyzwoity i bieg rozpoczynałem z 4 pozycji mając do zwycięzcy 18 sekund . Bardzo dobra grupa utworzyła się na samym początku biegu, tempo było mocne ale utrzymałem się do samego końca i na ostatniej prostej razem z finem  Ilkką Herolą przystąpiłem do ataku. Przeciąłem linię mety jako 3 zawodnik!! Tym samym powtórzyłem to co wydawało się nieprawdopodobne na 3 starty w letnim Grand Prix dwukrotnie stałem na podium !!

Teraz czas na delikatny trening i jadę dalej. Tym razem Planica. Tam postaram się również powalczyć!

Was pozdrawiam i dziękuję za to że we mnie kiedyś uwierzyliście, bez was by mnie tu nie było, i zawsze o tym pamiętam!

~ Szczepan Kupczak 

 

Szczepan Kupczak
Kombinacja Norweska
470_67749952_2863892203652450_6997237637765398528_n.jpg

Hej załoga! Środek lata, sezon ogórkowy w pełni, jestem bardzo skupiony na swojej pracy, może dlatego trochę się nie odzywałem, zdawać by się mogło że narty idą w kąt, ale nie u mnie! Kolejny sezon będziecie ze mną i to dzięki Wam mogę przygotowywać się do niego najlepiej jak potrafię!  Aktualnie jadę na zgrupowanie reprezentacji do Niemiec. Tam za niespełna dwa tygodnie sprawdzę swoją dyspozycję podczas Letniego Grand Prix. Do tej pory wszystkie moje przygotowania przebiegają zgodnie z planem. W tym sezonie bazujemy na obiektach krajowych tylko czasami korzystając z zagranicznych miejsc. Szczyrk i Zakopane to teraz w zasadzie moje główne miejsce pracy a samochód to prawie jak mieszkanie, teraz podczas podróży jesteście zawsze ze mną. Staram się Was godnie reprezentować i nie poddaję się, wierzę w to że moja praca przyniesie rezultaty. Wam życzę również tego, aby cele jakie sobie stawiacie zawsze były zrealizowane. 

Pozdrawiam z podróży, a ja już za niedługo zdam wam relację z Letniego pucharu świata - będzie ciekawie!

Szczepan Kupczak
Kombinacja Norweska
465_img-20190403-wa0001.jpg

Witajcie

Zakończył się dla mnie sezon zimowy,  podsumowując był on dla mnie udany,  można powiedzieć że najlepszy w mojej karierze. Miałem spore ambicje przygotowując się do tegorocznych zmagań. Dużą zasługą jest pomoc ze strony waszej firmy.  Dało mi to poczucie że wierzycie w to co robię i przeżywacie razem ze mną dobre i złe chwile. Byliście razem ze mną przez cały puchar świata, oraz na imprezie głównej czyli Mistrzostwach globu. Powiodło mi się, zająłem 18 miejsce na Mistrzostwach świata co dla Polski jest najlepszym wynikiem na tej imprezie od 34 lat!! 8 Drużynowo jest też sporym krokiem w dobrym kierunku. Puchar świata ukończyłem na 35 miejscu a w śród skoczków byłem plasowany na 6 pozycji. Dziękuję wam za wasze wsparcie!  Teraz miałem chwilę relaksu, jednak nie zwalniam tempa i już za moment ruszam w drogę do kolejnego sezonu.  Razem z wami!  Mam nadzieję że będziemy skutecznie podnosili swój poziom!  Bo chcemy być wyżej wink

Pozdrawiam was!  Szczepan yes

Szczepan Kupczak
kombinator norweski
193_4.jpg

Witajcie ponownie! Sezon w pełni. Z zawodów na zawody wspinam się po szczeblach rankingu światowego. Zacząłem od Skandynawii, która w tym roku nie była dla mnie gościnna. Choroba próbowała pokrzyżować moje plany, nie poddałem się jednak i robiłem swoją robotę najlepiej jak mogłem. Zaowocowało to w nowym roku 28 miejscem w Estonii. Kolejne punkty rankingowe w klasyfikacji zdobywałem tydzień po tygodniu, jeszcze we Włoszech i Francji. Tydzień temu poprawiłem swój życiowy rezultat zajmując 12 lokatę w PŚ w Trondheim i w klasyfikacji generalnej zajmuję obecnie 33 miejsce. Jestem zadowolony bo dałem z Siebie wszystko. Do tej pory na skoczni zajmuje szóste miejsce w rankingu światowym. Sezon się jeszcze nie skończył ale już mam plan jak poprawić swoją formę w biegach na przyszły rok! Już za niespełna miesiąc Mistrzostwa Świata w Seefeld! Mam nadzieję że zdrowie dopisze i będę mógł pokazać się z jak najlepszej strony!
Pozdrawiam was z drogi na kolejny Puchar Świata, proszę trzymajcie za mnie kciuki, wojujemy dalej Hej!

Szczepan Kupczak,
kombinator norweski
192_3.jpg

Witajcie! Zakończył się okres przygotowawczy do sezonu zimowego! Czekam na pierwsze starty, które będą miały miejsce w Fińskim Kuusamo od 23 do 25 listopada. Od ostatniego czasu moje przygotowania miały miejsce w Austrii oraz w Polsce. Wykonałem kawał roboty, dzięki której mam nadzieję zbierać owoce w zimie. Oddałem mnóstwo skoków w Zakopanem oraz w Austriackim Insbrucku, na tej ostatniej odbędą się Mistrzostwa Świata. Nie zapominam także o treningu biegowym! Progres jest widoczny i jest to dla mnie dodatkowa motywacja. Pierwszy raz w swojej karierze wywalczyłem tytuł Mistrza Polski co również wróży dobrze na przyszłość. Jeszcze tydzień został do moich zmagań!
Trzymajcie kciuki, pozdrawiam!

Szczepan Kupczak,
kombinator norweski
191_2..jpg

Melduję się po letnim Grand Prix w Oberstdorfie. Widać postępy które wróżą dobrą zimę! 12 i 19 miejsce są moimi najlepszymi wynikami w tym cyklu. Wracam już do kraju na kilka chwil, aby złapać oddech by już za niespełna dwa tygodnie wyruszyć na ostatnie dłuższe zgrupowanie przed sezonem zimowym. Bedziemy przebywać w Austriackim Seefeld gdzie w lutym odbędą się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. Wystarczy aby zdrowie dopisało a reszta pójdzie dobrze.”

Szczepan Kupczak,
kombinator norweski
190_1.jpg

Okres wiosenny dobiegł końca, spełnione zostały cele przygotowawcze które miałem zaplanowane na ten czas. Odbyłem kilka obozów w Szczyrku i Zakopanem gdzie w spokoju można było przeprowadzić wszystkie treningi. Skoki narciarskie to tylko ½ moich przygotowań, w planie były również biegi górskie ,treningi na nartorolkach oraz siłownia . Jednak tak jak bardzo lubię trenować w Polsce tak nie przeskoczymy pewnych rzeczy których natura mi nie zapewni, chciałem mieć kontakt ze śniegiem dlatego w tym celu udałem się wraz z kadrą na najbliższy i moim zdaniem jeden z lepszych ośrodków treningowych do Ramsau. Tamtejszy lodowiec pomaga w przygotowaniach, mając kontakt ze śniegiem nie tracimy czucia i techniki co zaprocentuje na zimę. Zaczyna się lato a co za tym idzie, pierwsze starty w Letnim cyklu pucharu świata, teraz czeka mnie kolejna część przygotowań i pierwsze konkursy które pokażą czy zmierzam we właściwym kierunku!”

Szczepan Kupczak,
kombinator norweski